Strona głównaUncategorizedCzym charakteryzują się regały wspornikowe wysokiej jakości?

Czym charakteryzują się regały wspornikowe wysokiej jakości?

Regały wspornikowe są także określane mianem regałów dłużycowych lub regałów na dłużyce. Czym charakteryzuje się konstrukcja tego typu? Na to pytanie odpowiadamy w niniejszym artykule.

Do czego służą regały wspornikowe?

Regały wspornikowe służą do składowania wielkogabarytowych ładunków o charakterze dłużycowym. Należy zauważyć, że regały tego typu nie są tym samym co regały paletowe, gdyż różnią się sposobem składowania i są przeznaczone specjalnie dla tak zwanych materiałów dłużycowych. Takim mianem określa się towary, które są stosunkowo wąskie i długie. Jest to kształt, który czasami może uniemożliwiać bezpieczne składowanie na standardowych paletowych regałach.

W najprostszych słowach są to ładunki o podłużnym kształcie np. rury PCV, profile stalowe, profile aluminiowe, płyty z tworzyw sztucznych, płyty drewniane, wiązary dachowe, drewno konstrukcyjne, deski drewniane, rury stalowe oraz wszelkie inne dłużyce.

Czym charakteryzują się wysokiej jakości materiały wspornikowe?

Technologia wykorzystywana w regałach wspornikowych umożliwia zawieszenie ramion po obu stronach słupów nośnych. Zarówno słupy nośne jak i ramiona są wykonane ze stali zimnowalcowej lub z profili hutniczych. Praktyka pokazuje, że jest to niezawodne rozwiązanie. Dodatkowo w ramach zabezpieczenia przed korozją całość jest malowana proszkowo lub ocynkowana ogniowo.

Regały wspornikowe określane mianem lekkich powinny osiągać nośność na poziomie 300 kilogramów na ramię. Oczywiście poszczególne egzemplarze mają różną nośność. Dlatego trzeba pamiętać, że można się spotkać się z regałami lekkimi o nośności ramienia, która wynosi zaledwie 175kg. Z kolei w przypadku regałów ciężkich nośność ramienia osiąga poziom 1450kg co daje wytrzymałość półki wynoszącą 8700kg (6x nośność ramienia). Wyjątkowo wytrzymałe egzemplarze mogą osiągać zawrotną nośność sięgającą 2000kg na ramię oraz nośność słupa oszacowaną na 20000kg.

Należy zauważyć, że nośność może być w razie potrzeby indywidualnie dopasowana. Można wykonać dedykowany projekt regału wspornikowego, w którym można zastosować dowolną ilość słupów. W efekcie możliwości regałów wspornikowych są na tyle duże, że bez problemu sprawdzają się nawet przy wyjątkowo wymagających obciążeniach.

Co istotne, konstrukcja regału jest kotwiona do posadzki za pomocą śrub rozporowych. W efekcie zapewniona jest duża stabilność, która umożliwia bezpieczne składowanie ładunków o dużej wadze.

Obsługa regałów odbywa się za pomocą 4-kierunkowych wózków widłowych, suwnic z trawersami lub za pomocą układnic. Tutaj warto odnotować, że system regałów wspornikowych uchodzi za uniwersalne i elastyczne rozwiązanie, które w razie potrzeby można szybko dostosować do różnych wymagań. Między innymi ramiona wysięgników można wygodnie ustawiać na różnych wysokościach, można stosować regały jednostronne lub dwustronne oraz w razie potrzeby można zastosować zwiększoną ilość słupów nośnych.

Regały na wymiar – optymalizacja powierzchni magazynowej

Planując zakup regałów wspornikowych rozsądnym rozwiązaniem jest zakup całej konstrukcji bezpośrednio od producenta tak aby była możliwość dopasowania wymiarów do specyfiki magazynu. Stawiając na indywidualny projekt można zoptymalizować wykorzystanie powierzchni magazynowych. Poza tym, wybierając dostawcę regałów magazynowych warto pomyśleć o wyborze firmy, która poza możliwością skrojenia wymiarów na wymiar, oferuje także kompleksowy montaż i rozlokowanie regałów w magazynie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne