Dobrej jakości buty robocze

0
409

Odpowiednie ubranie i obuwie robocze, to elementy, na których nie warto oszczędzać. W końcu mają one wpływ na bezpieczeństwo i komfort pracy. Kupując ubranie pracownicze lub buty robocze warto zainwestować w ich wysoką jakość. Droższe, bardziej solidne artykuły mogą służyć pracownikowi wiele lat. Kluczowe jest, aby gatunek obuwia dopasować do tego, na jakim stanowisku pracuje i jakie ryzyko się z tym wiąże. Jak wybrać dobre, ale wygodne i lekkie buty robocze?

Wygodne i solidne buty robocze

Większość budowlańców ze względu na zagrożenia, które wiążą się z ich stanowiskiem pracy musi mieć buty robocze. Jednak nie byle jakie – muszą one odpowiednio chronić. Obuwie takie na ogół jest wykonane ze skóry i posiada utwardzoną antypoślizgową podeszwę, odporną na przebicia. Praca w zmieniających się warunkach atmosferycznych wymaga dobrania bardzo dobrych butów roboczych, które będą wodoodporne, ale tym samym oddychające, odprowadzające pot oraz wentylujące stopy. Dlatego odpowiednie wykonanie cholewki może składać się z poliestru, a najlepiej bawełny. Z kolei wkładka buta powinna być miękka oraz  wymienna. To niezwykle ważne, ponieważ po pewnym czasie użytkowania może się zniszczyć. Poza tym na rynku można znaleźć także specjalne wkładki, które zapewnią stopie większy komfort. Zadbanie o takie szczegóły podczas kupna tego typu obuwia ma znaczenie, a szeroki wybór solidnych butów roboczych znajdziecie tutaj: https://bhpfast.pl/ 

Rodzaje butów roboczych

Kupując obuwie robocze należy wiedzieć jaką funkcję ma pełnić i przed jakimi czynnikami chronić. Podstawowo wyróżniamy 3 rodzaje butów roboczych:

  • Obuwie bezpieczne (S) to obuwie które posiada  podnosek który wytrzymuje dużą siłą nacisku i jest odporne przed ściskaniem.

  • Obuwie ochronne (P) czyli buty  posiadające podnoski, które wytrzymują uderzenie  z nieco niższą energią i wytrzymują ściskanie o 5 kN mniejsze, niż obuwie bezpieczne.

  • Obuwie zawodowe (O) posiada cechy ochronne obuwia roboczego – nie posiada jednak podnoska. Może być stosowane w miejscach w których nie ma niebezpieczeństwa zmiażdżenia stopy.

Na jakich producentów zwrócić uwagę?

Na rynku butów roboczych jest bardzo wielu producentów, którzy prześcigają się w wytwarzaniu butów które zadowolą klienta. Decydując się na zakup obuwia tego typu, warto zwrócić uwagę na sklep, który gromadzi wielu różnych producentów, a tym samym gwarantuje szeroki wybór asortymentu. Firma BHP fast korzysta z rozwiązań renomowanych producentów, takich jak Urgent, dzięki czemu są w stanie zaoferować obuwie z najwyższej półki, które dzięki zastosowaniu w produkcji najlepszych materiałów (np. skóra naturalna tłoczona, skóra bydlęca itd.) jest niezwykle trwałe, odporne na urazy mechaniczne oraz działanie rożnego rodzaju niebezpiecznych substancji. Do tego produkty dostępne są w konkurencyjnych cenach! Niezależnie od producenta warto pamiętać o odpowiedniej konserwacji butów, co wpływa na komfort użytkowania i wytrzymałość. Czyszczenie należy przeprowadzać zgodnie z instrukcją obsługi – w zależności od materiału z jakiego wykonane są buty. Pamiętajmy również by nie dopuszczać do przemoczenia butów i zdejmowania ich, gdy są mocno zasznurowane. Dzięki temu buty zachowają swoją jakość i właściwości ochronne przez długi czas.