Obróbka CNC

0
717

Wszystko przed tym tematem jest przygotowaniem. Obróbka CNC to miejsce, w którym guma styka się z drogą. Wszystkie etapy CNC przed obróbką przygotowują się do fazy obróbki w projekcie. Prostą definicją obróbki jest usuwanie materiału. Usuwasz materiał na różne sposoby, aby wymyślić część lub element.

Obróbka CNC może być wykonywana na wielu rodzajach materiałów. Na przykład drewno, stal, aluminium i kamień. Obróbka generalnie wiąże się z wyższymi tolerancjami. Podczas obróbki próbujesz zrobić coś bardziej precyzyjnego.

Do obróbki używamy jakiegoś narzędzia. To narzędzie może być szlifierką, wiertłem, frezem końcowym, frezem lub innym narzędziem. Istnieją nieskończone odmiany narzędzi. Oprzyrządowanie CNC generalnie kosztuje sporo pieniędzy. Gdy jednak zainwestujesz w swoje narzędzie, możesz go używać wielokrotnie, aż się zużyje. Jeśli masz dużą różnorodność różnych narzędzi, będziesz w stanie wykonać wiele różnych rodzajów obróbki.

Oto lista wspólnych narzędzi stosowanych w maszynach CNC:

Wiertła
Frezy
Plasma Cutter
Dovetail kuter
Fly tnące

Jeśli chcesz spojrzeć na różne rodzaje narzędzi CNC, przejdź do jednego z tych źródeł w internecie:

Enco
Travers
McMasters-Carr
Grainger

Przejrzyj kilka katalogów tych dostawców, a dowiesz się o nieskończonych stylach narzędzi.

W procesie obróbki stosuje się CNC. Zasadniczo można uzyskać lepszą dokładność, szybszą produkcję i ogólną wydajność przy obróbce CNC. Właśnie dlatego stał się tak popularny. W przeszłości obróbka CNC była bardzo kosztowna. Z czasem stało się to trochę tanie, a teraz ludzie robią to jako hobby. Chyba dlatego tu jesteś.

Oto kilka różnych rodzajów maszyn CNC, które wykonują różne procesy obróbki:

Frezarki Frezarki do
drewna Przecinarki
plazmowe Przecinarki
pianowe
Prasy krawędziowe
Tokarki
Pilarki

Ludzie z powodzeniem zastosowali CNC do praktycznie każdego rodzaju sterowania ruchem. Jedyną rzeczą, która Cię ogranicza, jest Twoja wyobraźnia.