Strona głównaMaszyny produkcyjneUsługi ślusarskie w Krakowie – nowoczesna usługa z długimi tradycjami 

Usługi ślusarskie w Krakowie – nowoczesna usługa z długimi tradycjami 

Ślusarstwo to dziedzina znana już od starożytności, u której podstaw leży szeroko rozumiana obróbka metali. Obecnie ślusarstwo to nie tylko dorabianie kluczy i montaż zamków drzwiowych, ale również specjalistyczne usługi firmy ACaRS z Krakowa w zakresie obróbki blach (aluminiowych, ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej i konstrukcyjnej), wykorzystywanych później m.in. w budownictwie, w procesie produkcji pojazdów, sprzętów AGD i wielu innych przedmiotów codziennego użytku.

Od cechowego rzemiosła do wysokospecjalistycznych rozwiązań technicznych

Ślusarstwo w swojej pierwotnej formie było ściśle powiązane z kowalstwem. W późnym średniowieczu zaczęły powstawać miejskie cechy kowali i ślusarzy. Tradycyjne rzemiosło ślusarskie było odpowiedzialne za wytwarzanie wyrobów metalowych (m.in. zamków, kluczy, okuć, ostrzenie noży, narzędzi itp.). Obecnie ślusarstwo to specjalność, w której zakres wchodzi ręczna i ręczno-maszynowa obróbka metali na zimno. Jej celem jest wykonywanie różnego rodzaju przedmiotów metalowych, a także montaż oraz naprawianie urządzeń technicznych.

Optymalna obróbka mechaniczna

Usługi ślusarskie Kraków oferowane przez ACaRS to optymalna oferta mechanicznej obróbki metali z zastosowaniem wszelkich technicznych standardów, w tym m.in. specjalistyczne wygładzanie powierzchni metali, gwintowanie, szlifowanie zgrubne oraz wykańczające, a także nawiercanie z wysokimi tolerancjami.

Usługi ślusarskie ACaRS to również profesjonalny szlif i polerowanie materiałów, a także kompleksowe przycinanie profili i płaskowników oraz wiercenie i gwintowanie otworów. W ramach tego rodzaju usług oferowane jest także:

  • specjalistyczne spawalnictwo (produkcja i montaż elementów konstrukcyjnych ze stali, w tym m.in. części podestów, rurociągów, maszyn, mostów, ogrodzeń, bram i wielu innych fragmentów większych instalacji)
  • fachowa obróbka skrawaniem (obróbka wiórowa metali i tworzyw sztucznych z wykorzystaniem technik toczenia, frezowania, szlifowania, dłutowania oraz cięcia)

Ultradźwięki i anodowanie

Bardzo często przed przystąpieniem do wykonywania konkretnych usług ślusarskich niezbędne jest przeprowadzenie odpowiednich prac przygotowawczych, w tym np. odtłuszczania ultradźwiękowego lub/i anodowania elektrolitycznego. Procesy te pozwalają na dokładne przygotowanie powierzchni przeznaczonej do obróbki, co w efekcie umożliwia uzyskanie lepszego efektu końcowego.

Odtłuszczanie ultradźwiękowe to prosty, lecz wyjątkowo skuteczny proces, w ramach którego wykorzystywane są specjalne roztwory oraz niesłyszalne dla człowieka fale ultradźwiękowe. Ultradźwięki przenikają przez powierzchnię materiału, usuwając z niej wszelkie zanieczyszczenia. Odtłuszczanie ultradźwiękami przeprowadza się najczęściej przed malowaniem proszkowym, galwanizowaniem czy też odtłuszczaniem po hartowaniu.

Anodowanie to proces stosowany przeważnie w przypadku powierzchni aluminiowych. W wyniku anodowania na powierzchni metalu (lub jego stopów) powstaje powłoka tlenku glinu, dzięki której materiał staje się bardziej odporny na korozję, ścieranie, jest trwalszy, a także lepiej trzyma farbę.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne