Strona głównaMaszyny produkcyjneProste planowanie oraz rozliczanie produkcji w obróbce skrawaniem/centrach CNC.

Proste planowanie oraz rozliczanie produkcji w obróbce skrawaniem/centrach CNC.

Proste planowanie oraz rozliczanie produkcji w   obróbce skrawaniem / centrach CNC.

Planowanie produkcji w małej firmie znacząco się różni od zarządzania procesami w dużym zakładzie. Jeśli jeszcze dodamy do tego specyfikę branżową, to znalezienie odpowiedniego programu do zarządzania produkcją okazuje się niełatwym zadaniem.

Pewnie nie raz już tego próbowałeś, na ogół jednak okazywało się, że przez zbyt dużą ilość opcji w systemach produkcyjnych ERP straciłbyś elastyczność lub musiał specjalnie zatrudnić nową osobę do wypełniania danych. Kolejny pracownik to dodatkowy koszt, a  przecież szukasz czegoś by podnieść rentowność produkcji mając leasingi za obrabiarki CNC, zużywając narzędzia do wykonania, starając się pozostać konkurencyjnym.

Proste planowanie, również może być skuteczne

W Prodio znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz w pigułce, by pracownicy zawsze wiedzieli precyzyjnie, co i jak mają robić i na bieżąco dostarczali Ci dane do błyskawicznego podejmowania decyzji, aby zwiększać wydajność i upraszczać planowanie produkcji. A co najważniejsze pozostaniesz elastyczny, a Twoja firma konkurencyjna. Będziesz mógł jednym kliknięciem sprawdzić:

  • łączny czas jaki poszedł na dane zamówienie w porównaniu do czasu planowanego,,
  • bieżącą wydajność osób na produkcji na poszczególnych operacjach, w tym procent normy jaki realizują,
  • rozbicie czasów realizacji na czas obróbczy oraz czas przygotowania/przezbrajania maszyny,
  • opcjonalnie ilość sztuk uszkodzonych oraz ilość zużytego materiału,
  • dowolną analizę dzięki bogatym możliwościom eksportu do xls.

Dokładniej i szybciej niż dotychczas na papierowej kartce czy w arkuszach kalkulacyjnych / tablicy na hali ułożysz plan na obrabiarki – szczególnie, że dzięki oczekiwanym wydajnością dla operacji zobaczysz na ile godzin / dni / tygodni Twoja produkcja jest obciążona.

Niech nie zwiedzie Cię prosta forma, bo dzięki sprytnym modyfikacjom w harmonogramie pracy uwzględnisz:

  • podział na obróbki wstępne / wykańczające,
  • różne mocowania / narzędzia w ramach obrabiarki,
  • czas przygotowania / przezbrojenia.

Do produktów, oprócz zwykłych parametrów, możesz dodać wizualizacje i zdjęcia, a także dołączyć rysunki techniczne, czy programy do pobrania na poszczególne obrabiarki.

Koniecznie też rozbijaj operacje na czas USTAWIANIA oraz obróbczy, by jasno widzieć, kto zawala i  gdzie uciekają czas i pieniądze.

Dlatego też mniejsze firmy szczególnie chętnie decydują się na profesjonalne oprogramowania umożliwiające planowanie produkcji. O korzyściach i możliwościach takich programów przeczytamy na getprodio.com/pl. Co najważniejsze takie oprogramowanie  pozwala wygenerować spore oszczędności i zdecydowanie ułatwia planowanie produkcji, a automatyzacja znacznie zmniejsza ilość pomyłek i strat na hali produkcyjnej. Warto więc skorzystać z takiego rozwiązania, szczególnie że można wypróbować je bezpłatnie przez 14 dni.

Przyjmij drobne zlecenia i zaplanuj pracę bez podchodzenia do komputera.

Przez w pełni mobilny dostęp do programu w przypadku, gdy Klient podejdzie z drobnym zleceniem do obróbki, możesz wykonać zdjęcie prosto z Twojego smartfonu i zaplanować pracę.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne